آژانس هواپیمایی طاها گشت لطفا منتظر بمانید...

4 موردی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

  • تاریخ : 02 مرداد 1398
  • نویسنده : تیم خبری طاهاگشت
  • بازدید : 1562

4 موردی که قبل از سفر با هواپیما باید بدانید

این روزها جهان به سمت مدرن شدن پیش می رود و روزانه تکنولوژی های جدیدی به بازار جهانی عرضه می شوند. این پیشرفت ها راه خود را به دنیای حمل و نقل نیز باز کرده است و شاهد پیشرفت های زیادی در این خصوص بوده ایم. به دلیل راحتی فراوانی که در سیستم حمل و نقل به خصوص سیستم هوایی رخ داده است، اغلب افراد این سیستم را برای سفرهای خود اعم از تفریحی، کاری و پزشکی و دیگر موارد انتخاب می کنند. بسیاری از افراد به دلیل اینکه باید برای کار خود همواره در سفر می باشند نیاز به سیستمی دارند که در زمان آن ها صرفه جویی شود و سیستم هوایی این امکان را برای این افراد فراهم کرده است لذا امروزه شاهد استفاده ی بیشتری از خطوط هوایی هستیم. به همین منظور ایرلاین های متعددی نیز در سراسر جهان به وجود آمده اند که اغلب برای جلب مشتری خدمات بسیار خوبی عرضه می کنند.

امروزه اغلب افرادی که در حال سفر می باشند  از سیستم حمل و نقل هوایی استفاده می کنند. امکانات متنوع و راحتی سفر، صرفه جویی در زمان و خطرات کمتر از جمله عواملی است که افراد را ترغیب می کند تا از این سیستم حمل و نقل هوایی استفاده کنند. ایرلاین هایی که در این خصوص خدمات ارائه می دهند  در ایران بسیار متنوع می باشند و اغلب از امکانات خوبی برخوردارهستند. همواره نکاتی در خصوص سفر با هواپیما وجود دارد که افراد باید قبل از سفر آن ها را در نظر بگیرند. در این مقاله سعی داریم تا این نکات را برای شما شرح دهیم تا سفر خوبی را داشته باشید و در فرودگاه با مشکل مواجه نشوید.

 

4 نکته قبل از سفر با هواپیما

 

نکات متعددی در خصوص سفر با هواپیما وجود دارد که مهم ترین آن ها قبل از سوار شدن به هواپیما رخ می دهد. رعایت این نکات برای ایمنی و لذت بخشی و راحتی خود شما است. زمانی که تصمیم می گیرید تا با هواپیما سفر کنید در مرحله اول باید نسبت به خرید و یا رزرو بلیط هواپیما اقدام کنید. امروزه و به دلیل مدرن شدن ارائه خدمات می توانید به راحتی نسبت به خرید اینترنتی بلیط هواپیمای خود اقدام نمایید، اما حتی اگر این امکان برای شما به دلایل متعددی از جمله در دسترس نبودن اینترنت و سیستم، تمام شدن فروش اینترنتی و یا دلایل متعدد دیگر وجود نداشت می توانید زودتر به فرودگاه مراجعه کنید و نسبت به خرید بلیط اقدام کنید. اگر قصد دارید تا از بلیط های لحظه اخری و یا چارتری نیز استفاده کنید باید یک روز و یا چند ساعت قبل از پرواز هواپیما به ایرلاین ها و یا دفاتر هواپیمایی مراجعه کنید تا بتوانید از این امکان استفاده کنید. مهم ترین نکته ای که در خصوص خرید بلیط هواپیما باید در نظر داشته باشید تاریخ رفت و در صورت نیاز تاریخ برگشتتان و هم چنین مبدا و مقصد مورد نظرتان است.

خرید بلیط هواپیما

پس از اینکه بلیط هواپیما خود را خریداری و صندلی خود را انتخاب کردید با توجه به تاریخ پرواز خود اقدام به جمع آوری چمدان خود کنید. سعی کنید تا بار خود را سبک ببندید چرا که شرکت های هواپیمایی بر اساس استانداردهای جهانی مستلزم به جا به جایی میزان محدودی بار هستند لذا نسبت به این امر توجه لازم را مبذول بدارید تا در فرودگاه با مشکل مواجه نشوید. هم چنین نسبت به تاریخ و ساعت پرواز خود توجه کنید چرا که در صورت بروز مشکل مجبور به کنسل کردن بلیط خود می شوید که اگر بلیط شما سیستمی باشد می توانید این کار انجام دهید و در این صورت هم میزانی از هزینه ی پرداختی توسط شما، برای جبران خسارت توسط شرکت هواپیمایی برداشته می شود. اما در صورت چارتری بودن بلیط هیچ گونه امکان کنسلی وجود ندارد و بلیط شما کاملا سوخت می شود.

 

راهنمای سفر

 

قبل از رفتن به فرودگاه لازم است تا مدارک خود را چک کنید. بلیط هواپیما، کارت شناسایی و در صورت نیاز مدارک پزشکی خود را همراه داشته باشید. اگر به کشور دیگری سفر میک نید پاسپورت و گذرنامه خود را همراه داشته باشید. در صورت سفر کاری و یا توریستی و... ویزای مرتبط را فراموش نکنید. در هر سفر مدارک مجزایی مورد نیاز است که با توجه به هدف سفر خود مدارک مورد نیاز را باید همراه داشته باشید. در مورد مدارک هیچ سهل انگاری قابل جبران نیست و حتی ممکن است اجازه ورود به هواپیما اصلا به شما داده نشود.

 

مدارک سفر

 

اگر به سفر خارج از کشور می روید سه ساعت و در صورت سفر داخلی دو ساعت قبل از پرواز به فرودگاه بروید. زمانی که وارد فرودگاه شدید ایرلاین مربوطه را پیدا کنید و برای چک این بروید. در این مرحله مدارک و بلیط شما چک و چمدان شما بررسی می شود. سعی کنید تا اقلامی که خروج آن ها از کشور و ورود آن ها به کشور دیگر ممنوع است همراه خود نداشته باشید تا پروسه ی چک این شما با مشکل روبرو نشود. هم چنین در این بخش بازرسی بدنی خواهید شد. پس سعی کنید به گونه ای لباس نپوشید که موجبات شک را برای نگهبانان و بازرسان به وجود بیاورید. در برخی فرودگاه ها نسبت به وسایل فلزی آلارمی وجود دارد، لذا اگر وسیله ای فلزی هم چون گوشواره و غیره همراه دارید آن را به بازرس تحویل دهید سپس از گیت عبور کنید و دوباره ان را تحویل بگیرید.

پس از اینکه وارد گیت شدید شاید مدتی را باید منتظر هواپیمای خود بمانید لذا بهتر است تا در این مدت همراه با خود خوراکی داشته باشید. اگر پرواز شما با مشکل روبرو شده باشد و تاخیر داشته باشد اغلب ایرلاین ها برای شما وعده ی غذایی مربوطه را تهیه خواهند کرد.

 

چک این پرواز

 

پس از اینکه هواپیمای شما آماده ی پرواز شد شماره ی پرواز شما همراه با شماره ی باجه ای که باید به آن مراجعه کنید خوانده می  شود. در آرامش کامل به سمت باجه بروید. در اینجا بلیط و پاسپورت و شناسنامه یا کارت ملی شما برای تطبیق چک می شود و پس ازعبور از باجه به سمت هواپیما خواهید رفت. اینجا باید مسیری راهرو مانند و گاهاً طولانی را طی کنید تا به هواپیما برسید. در برخی فرودگاه ها فاصله گیت تا هواپیما زیاد است و باید از وسیله های نقلیه ی مخصوص حمل مسافر استفاده شود.

زمانی که وارد هواپیما شدید نسبت به پیدا کردن صندلی خود اقدام کنید و در صورت گیج شدن می توانید از مهماندار پرواز کمک بگیرید. زمانی که روی صندلی خود نشستید کمربندتان راببندید و وسایل الکترونیکی خود را یا خاموش کنید یا روی حالت پرواز قرار دهید تا با سیستم پرواز تداخلی ایجاد نکند.

 

پیدا کردن صندلی پرواز

آژانس هواپیمایی طاها گشت